Асоціація "Юні чернівчани"    Чернівецька міська Асоціація учнівських громадських організацій, клубів та об'єднань "Юні чернівчани" створена в 1997 році. Для реалізації учнівською молоддю своїх прав і свобод, задаволення творчих, національно-культурних, спортивних інтересів і є самостійним, добровільним громадським формуванням, де кожен учень може показати свої здібності і довести, що самоврядування потрібне кожній школі для того, щоб діти могли самостійно організовувати свою колективну життєдіяльність, яка приносить успіхи та досягнення. Засновник Асоціації  І.Л. Застанкевич – головний спеціаліст управління освіти ЧМР.
       Асоціація керується Статутом і діє відповідно до Конституції України, Конвенцією ООН "Про права дитини", ЗУ "Про освіту", ЗУ "Про об' єднання громадян", Концепцією виховання дітей і молоді в національній системі освіти, ЗУ "Про молодіжні та дитячі громадські організації", "Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів" та іншими чинними державними законодавчими актами. У рамках Асоціації працює "Психологія лідера" головною метою якої є формування досвіду громадської поведінки лідерів шляхом активного залучення їх до справ і турбот навчального закладу, до реальної участі в державотворенні шляхом сприяння розвиткові молодіжного руху, створенню громадських дитячо - юнацьких організацій.
       В кожній школі нашого міста активно діє учнівське самоврядування де створені умови, для розкриття, розвитку та реалізації соціалного, творчого і лідерського потенціалу дітей та молоді, здобуття ними досвіду конструктивної соціальної діяльності; виховання громадянина з високою демократичною культурою. Однією із найбільш продуктивних педагогічних технологій у системі учнівського самоврядування є проектна діяльність, участь в якій є основоположною ланкою соціалізації учнівської молоді, яка набуває практичного досвіду громаської діяльності.
    "Модернізація змісту виховної роботи, орієнтація на системний розвиток рівного доступ до якісної освіти" - це багатовекторний, довготривалий проект, який ставить за мету створення організаційних, методичних, кадрових, ресурсних та інших умов, які забезпечують модернізацію змісту виховної роботи.
   Членами Асоціації є 13 об‘єднань, 10 учнівських організацій, 7 клубів, 5 учнівських парламентів, 7 шкільних республік, які діють в закладах освіти м. Чернівці, які розділені на 5 творчих робочих груп. Проводяться круглі столи за різною тематикою, особливо звертається увага на тематику провоосвітньої та правовиховної роботи. Щороку проводяться Конференції Асоціації, на яких підбиваються підсумки роботи за рік в рамках проекту.
      Лідери учнівського самоврядування прийняли участь в таких  акціях милосердя: «Подаруй дитині радість», «Від серця до серця», «Банк ліків для Віл-інфікованих та хворих на СНІД», «Ветеран живе поруч», «Пам’ять», «Рятуй книгу», «Планеті земля – жити», «Годівнички», «Осінній ярмарок», «Листи, малюнки, плакати з Новорічними привітаннями для солдат», «Прапори-обереги для Захисників», «Зігрій солдата», «Подаруй дитині можливість творити», «Від серця до серця», «Лист солдату», «Ветеран живе поруч», «Допоможи дитині-однолітку зі Сходу», «Аптечка солдата», «Чистотіл», «Серце для солдата», «Солдатська кухня» та ін.  Взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»,  де отримали перше місце.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.