Історія закладу



1940 р.  Палац піонерів і школярів (нині Чернівецький міський Палац дітей та юнацтва) відкритий спеціальною постановою Чернівецького облвиконкому (ЧОДА, Ф-3, опис І, од. зб. 35). Заклад створений як центр методичної та масової роботи зі школярами міста. Тут знаходився штаб піонерського активу міста та області, комсомольський штаб, рада жовтенят, Ленінський музей. 
У Палаці працювали гуртки фізкультурного, технічного відділів, балету, гри на фортепіано, діяли драматичний гурток, хор, джаз-оркестр.
З початком ІІ світової війни заклад припинив свою діяльність. 

1944 р.  після визволення Чернівців від німецько-фашистських загарбників Палац піонерів і школярів відновив свою роботу. На той час у закладі працювали відділи та гуртки: фізкультурний, художній, військовий, музичний, шаховий, хоровий, оркестр, драматичний, рукодільний, балетний. Палацу належав стадіон, який знаходиться у парку культури ім. Т.Шевченка.
1970-1975 рр. Роботи гуртків інтарсії, ракетомодельного, народної вишивки експонуються на виставці досягнень народного господарства (м.Москва), а також на виставках у Канаді, Франції, Бельгії, Японії та Голландії.

1971 р. відповідно до рішення виконкому Чернівецької обласної ради народних депутатів Палац піонерів і школярів набув статусу обласного.

1985 р. Палац проводить республіканський семінар керівників позашкільних закладів України.
Драматичному колективу „Театр юних чернівчан” присвоєно звання зразкового колективу. Гуртківці авіа-, ракетомодельного гуртків посідають І місце на республіканських змаганнях з ракетомодельного спорту.

23 квітня 1990 року  Держкомітетом з народної освіти за № 260 був виданий наказ про перейменування Палацу піонерів і школярів на Палац дітей та юнацтва. Відповідно до рішення загальних зборів колективу від 25.12.1990 року та наказу № 68 по Палацу піонерів і школярів від 27 грудня 1990 року Чернівецький Палац піонерів і школярів перейменований на Чернівецький Палац дітей та юнацтва (Чернівецький міськархів, справа Ф165).

1992 року згідно з рішенням виконкому Чернівецької міської ради народних депутатів Палац дітей та юнацтва перейшов у міське підпорядкування.
     
1999 р. заклад отримав грамоту Академії педагогічних наук України за активну участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі позашкільного закладу освіти та вагомий внесок у розвиток позашкільної освіти й виховання України.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.