ЛЯЛЬКОВИЙ ТЕАТР

Бутняк Катерина Сергіївна
Гурток «Ляльковий театр» -це місце,де оживають дитячі фантазії,казки,мрії.
Гурток ставить собі за мету естетичне виховання та різнобічний розвиток гуртківців;
виховання сталого інтересу до мистецтва взагалі і до театру анімації в першу чергу.
До речі, слово анімація(anima )має латинське походження, що означає «оживлення».
Основним завданням гуртка є прищеплення дитині вміння працювати над собою для загального розвитку емоційної сфери, образного мислення, естетичної свідомості, акторської майстерності(розвиток уяви,уваги,фантазії, музичного слуху, чуття ритму, пластики тіла). Особливу увагу гурток приділяє охопленню дитиною всіх видів театру анімації-театру ляльок, силуетів та тіней, пластики рук, масок, предметів, світла…
Гурток «Театр анімації», існує не так давно в Міському палаці дітей та юнацтва (початок роботи гуртка 2008 рік). Але вже майже став ровесником з своїми гуртківцями.
На даний момент в «Театрі анімації» займаються дві групи дітей:
  • I група: діти віком 7-8років.
  • II група:діти віком 9-11років.
Юні актори самостійно створюють декорації,ляльки, силуети до вистав. Вчаться сценічній мові, акторській майстерності, та сценічній пластиці. За цей час гуртківці створили 4 анімаційні вистави: «Зима на Шептицького 10»-дебютна вистава гуртка, виконана у прийомі «чорного кабінету» з використанням флюросцентної лампи,Силуетно-тіньова вистава «Джалапіта» (за Е.Андієвською), «Зірочка з неба» (Р.Неупокоєв) виконана рукавичними ляльками. «Новорічні пригоди в космосі» створена теж у «чорному кабінеті». Звичайно гурток «Театр анімації» викликав та викликає великий інтерес у чернівчан.
У 2010 році гурток перемагає у міському етапі Всеукраїнського конкурсу « Чисті роси»(І місце). 2013 рік приніс гуртку ІІ місце в цьому ж самому конкурсі. Також у 2013 році, гуртківцям запропонували взяти участь у зйомці на каналі «ТРК Чернівці» у программі «Моє захоплення». Юні актори вперше позували для телекамер і отримали цікавий досвід зйомок. А головне, вперше побачили себе зі сторони-на екрані. Цього ж року гуртківці:Ліза Білошицька та Маша Тимофійчук дебютують на професійній сцені Обласного академічного театру ляльок у виставі «Снігова королева» за Г.Х.Андерсеном. Гарно зарекомендувавши себе, дівчат нагородили подарунками від адміністрації театру та запропонували творчу співпрацю гуртка з театром ляльок. І вже новорічна кампанія в театрі ляльок 2014-2015 проходить за участю гуртківців молодшої та середньої групи « Театру анімаці»: Л.Білошицької, М.Тимофійчук, В.Смотрової, І.Бутняк, Е. Данилюк.
В цей непростий час для нашої країни, гурток долучається до концерту для воїнів АТО, організованим Міським палацом дітей та юнацтва. Крім показу концертного номеру «Віртуальна реальність» гуртківці власноруч зробили ляльок-мотанок в подарунок кожному воїну.
Учасники гуртка «Театр анімації» вірять, що мистецтво покликане об’єднувати людей на всій планеті. Мова мистецтва зрозуміла кожному жителю планети Земля.
А театральне мистецтво є мистецтвом колективним, де діти можуть виховувати дружні стосунки в колективі, а з іншого боку розвиватись, як окремі творчі особистості. Юні актори гуртка «Театр анімації» вчаться надавати життя предметам, лялькам, силуетам. Придумувати, творити власні вистави, оживлювати життя!
Керівник гуртка: Бутняк Катерина Сергіївна (моб.0502248082) Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.